Menu

Satıcı ve Alıcı Üyelik Sözleşmesi

0 Comment

SATICI VE ALICI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ
Üyelik Hakkında
Mağazamıza üye olmak için Üye İşlemleri sayfamıza giderek ilgili bölümleri doldurmanız yeterlidir.Üye bilgilerinizi doğru ve eksiksiz doldurmanız iletişim ve ulaşım problemleri olasılığı açısından çok önemlidir.Ürün ve hizmetlerin çabuk ve sıhhatli ulaşması için lütfen dikkatle ve eksiksiz doldurunuz.
Üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Üye olmanız hiç bir yükümlülük altına girdiğinizi ifade etmez. Ancak alışveriş yapmadan önce Satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz. Dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırma hakkına sahipsiniz.

Üyelik İptali
Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırma hakkına sahiptir. Üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra sitemiz ile tüm ilişkiniz kesilmiş olacaktır.
Üyeliğinizi sonlandırmak için üye girişi yaptıktan sonra iletişim bilgileri sayfamızdan talebinizi iletmelisiniz.
Aşağıdaki Durumlarda Üyelik İptal Edilemez
1 – Üye son verdiği sipariş üzerinden 60 gün geçmemişse.
2 – Farklı bir e-posta adresi ile üyelik iptal talebinde bulunulduysa
3 – Üyeye Kayıtlı bilgilerinden ulaşılamıyorsa
Aşağıdaki Durumlarda Üyelik Tarafımızdan İptal Edilir
1 – Üye Ahlak dışı, mesajlar gönderiyor ya da yorum yazıyorsa
2 – Sahtekarlık girişiminde bulunduysa
3 – Sisteme veya orgudukkani.com ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa.
Üye Güvenliği
Üyenin güvenliği için mağazamızda her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında sizlerde üye bilgilerinizin güvenliğinden sorumlusunuz. Mağazamıza giriş için kullandığınız bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın, güvenli olduğundan emin olmadığınız bilgisayarlardan sisteme giriş yapmayın.
Farklı Adres
Her üye İçin Sipariş Sonlandırırken kendi kayıtlı adresi haricinde farklı adres girebileceği bir adres bölümü bulunmaktadır.
Adres bölümünü arkadaşlarınıza hediye gönderirken kullanabileceğiniz gibi, farklı adreslerde olduğunuz dönemlerde kullanabilmeniz için düşünülmüştür.
Örneğin: Çalıştığınız şirketin farklı şubelerinde bulunacağınız dönemlerde veya yazlıkta kaldığınız dönemlerde. Yâda faturanızın size siparişinizin bir arkadaşınıza ulaşmasını istiyorsanız
Ürün Yorumları
Her üye ürünlere yorum yazabilir. Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi diğer kullanıcılarla paylaştıkça, alışveriş daha keyifli ve bilinçli olacaktır. Müşteri yorumları tarafsız ve tecrübeye dayalı olacağı için daha bilinçli alışveriş ortamı doğacaktır.
Ürün yorumu yazarken dikkat etmeniz gerekenler: Genel ahlak kuralları çerçevesinde, diğer kullanıcılara ve ürünün üreticisine saygılı yorumlar yazmaya özen gösterin. Yorumlar incelenerek uygun görülmeyen yorumlar sistemden silinmektedir.
Satıcı Kaydı Yapan Üyelerimiz
Satıcı olmak isteyen üyelerimiz Satıcı Kaydı yani “Vendor Registration” formunu doldurarak web sitemizde “Dükkan” açabilir ve Satıcı olarak Mağazamız da el emeği ürünlerini satabilirler. Satıcı Kaydı Üyeliği ücretsiz olmakla beraber http://www.orgudukkani.com e-ticaret web sitemiz verilen hizmet bedeli olarak komisyon ücretini alma hakkını saklı tutar. Yukarıdaki Üyelik İptali ve Üye Güvenliği koşulları aynı zamanda Satıcı üyelerimiz için de geçerlidir. Satıcı ile Alıcı üyelerimizin arasındaki alışverişte birinci dercede Satıcı ve Alıcı üyelerimiz sorumludur doğacak ihtilaflarda web sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Sipariş alan veya ürün satışı yapan Satıcı üyelerimiz siparişi doğru ve eksiksiz Alıcı üyemizin istediği gibi teslim etmek ile yükümlüdür ve Alıcı üyemiz ise kargo eline ulaştığı sırada ürünü kontrol etmek ve doğru ürün teslim aldığını onaylamak ile yükümlüdür. Web site olarak Müşteri Memnuniyetine önem vermekteyiz bu anlamda üyelerimizden geri bildirim talep etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir